Tablet PC Nedir ?

Yayınlandı: Mayıs 25, 2011 / Tablet PC
Etiketler:, , , , , ,

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


Tablet Pc

Bilgisayarların evriminde dönüm noktası: Tablet PC!
Bilgisayar dünyası yepyeni bir döneme giriyor. Tablet PC’ler teknolojiye bambaşka ufuklar ve daha insancıl bir vizyon kazandırmaya kararlılar.

Tablet Pc’de ilk Atağı Apple yaptı
2010 Yılını ortalarında Apple yeni ürünü tanıtmaya başladı ipad’ı ben dahil bir çok kişi hayran kalırken fiyatının yüksek olmasın bir çok hayalleri yıktı.Bu kadar iyi bir ürünün bu kadar yüksek miktarda satılması tabiki normal ama benim gibi çoğumuzun bütçesi yetmez almaya.

Peşine Çinliler çıktı
” İpad şok eden cihaz ” şeklinde bir haber gözüme çarpmıştı bundan 3 ay önce okuduğumda anladım’ki çinliler ipad kopyasını yapmış hemde onda bir fiyatına iipad 1500 TL civarı satılırken çin üretimi tablet pc’lerde 150 TL satılmaya başladı.Haliyle benim gibi bir çok kişi bu ürünleri almaya başladı.Bu forum sitesini kurmamın sebebi zaten buydu.Türkiye’ye çin tabletleri ilk,getiren ilk tanıtan,ilk pazarlayan ve ilk kurcalıyan kişi ben olduğum için öğrendiklerimi paylaşmak istedim çünkü farkettim’ki bu ürünler hakkında kimsenin bilgisi yok ve ne android nede tablet pc üzerine açılmış bir site var.İşte bunu farkketdiğim gün başladım bu siteyi yapmaya.Umuyorum bir gün iyi yerlere gelecektir….

Apple Çinlileri Dikkate Almadı
Çinliler 100 dolara ipad kopyasını yapan Apple cevabı işe şuydu : ipad dünyada en iyi tablet pc olacaktır kimse geçemez demişti.Bugün bu çin tabletlerin satışlarının ipad fazla olduğunu sitemizi takip eden herkez bilir.Evet en iyi tablet pc kuşkusuz ipad ama en çok satılan ürünlerde çin firmalarının ürünleri.Rekabetin sonunu hep beraber bekleyip göreceğiz

Bir süre önce Microsoft’un New York’ta yaptığı toplantıda bizzat Bill Gates tarafından basına duyurulan Tablet PC’ler, bilişim teknolojileri sektörüne büyük bir hareketlilik kazandırmaya başladılar. Aynı zamanda, bu yeni buluşun son kullanıcılar cephesinde de çok büyük merak ve ilgi uyandırmış olması, yepyeni sayfaların açılacağını gösteren “bir tür işaret” olarak kabul ediliyor.

Aslında otoriteler, gelişmiş Palm türü cep bilgisayarlarının (Pocket PC) 2005’ten önce şu ankinden bir kaç kat daha gelişeceklerini öngörmüşlerdi fakat Pocket PC’yle high-end bir dizüstü bilgisayarın içiçe geçirilerek Tablet PC’nin sentezlenebileceği büyük olasılıkla kimsenin aklının ucundan geçmezdi. Tablet PC gerçekten yaratıcı bir buluş ve Microsoft desteğiyle çok kısa bir sürede popülerlik ve yaygınlık kazanacağa benziyor.

Tablet PC nedir?
Tablet PC, kısaca, dijital bir kalem yardımıyla kontrol edilen klasik bir Pocket PC’yle standart bir dizüstü bilgisayarın sentezi olarak tanımlanabilir ya da dijital kalemle kontrol edilen, klavyeye ya da fareye ihtiyaç duymayan bir dizüstü bilgisayar olarak ifade edilebilir. Tablet PC’nin, özellikle, işi gereği sürekli bir dolaşım halinde olan iş adamlarının, öğretmenlerin ve öğrencilerin yaşamını kolaylaştıracağı düşünülüyor. Wi-Fi teknolojisi ile kablosuz İnternet iletişimine de olanak tanıyan bu portatif bilgisayarla yanınızda sınırsız bir kütüphane taşımanız, aradığınız bilgiye her an ulaşabilmeniz ya da işinizi gittiğiniz her yere götürebilmeniz mümkün.

Dijital kalem dışında Tablet PC’lerin diğer bileşenleri tipik dizüstü bilgisayarlarla büyük ölçüde aynı. Aralarında Acer, Compaq, Fujitsu ve Toshiba gibi büyük firmaların da bulunduğu birçok üretici kısa bir süre içerisinde piyasaya sürecekleri Tablet PC’lerin olası sistem konfigürasyonlarını şimdiden açıkladılar. Belirtilen konfigürasyonlara göre “ilk” Tablet PC’ler en az 766MHz hızında işlemci, 256 Mb’tan başlayan hafıza, 20 GB’tan başlayan sabit disk kapasitesi ve artık dizüstü bilgisayarlarda standart hale gelmiş olan TFT ekrana sahip olacaklar. Tablet PC’lerin ağırlıklarıysa 1.5 kg civarında olacak.

Tablet PC’yi basına Bill Gates’in duyurmuş olması tesadüf değil tabi ki; Microsoft,Tablet PC için özel olarak geliştirdiği Windows XP Tablet PC Edition’ı da bu şekilde tanıtmış oldu. Windows XP’nin Tablet PC versiyonu, özellikle dijital kalemin kullanımını, sahip olduğu görsel üstünlüklerden faydalanarak, Pocket PC’lerdekinden çok daha işlevli hale getiriyor.

Hayat Tablet PC’yle çok daha kolay!
Bill Gates’in “bilgisayarlar insana uyum sağlamaya başlıyorlar” şeklindeki ifadesiyle insanlık yararını ön plana çıkarması ve bunun üzerine “daha yolun başındayız, henüz yapılabileceklerin çok küçük bir bölümünü yaptık” şeklindeki geleceğe dönük ümit dolu sözleri Tablet PC’lerin, teknolojide gelinebilecek son nokta olmadığını ve Microsoft’un bilgisayarı insana daha da yakınlaştırmak için çalışmaya devam edeceğini açıkça ortaya koyuyor.,

SMART PHONE TÜRKİYE /Tablet

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s