Las Vegas’da devam eden CES (Tüketici Elektroniği Fuarı)’ten önemli yenilikler birer birer açıklanıyor. Bunlar arasında en çok dikkat çeken yeniliklerden biri Android’ın 3.0 sürümü Honeycomb‘ı açıklanması oldu. Android’in yeni sürümü, tablet bilgisayarları hedefliyor.

Özellikle geniş ekranlı cihazlar için özelleştirilen Honeycomb’ın arayüzü holografik olarak nitelendiriliyor. Tanıtım videosuna baktığımızda daha iyi anladığımız holografik arayüzün saydam, akıcı ve algılaması kolay bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni sürümde çoklu program çalıştırma ve bildirim özelliklerinin de yenilendiğini söyleyen Google, Android Market’teki 100,000 uygulamadan bahsetmiş. Honeycomb için uygulama tarafına değinilmemiş ama geliştiricilerin merakla Honeycomb’ı beklediğini söyleyebiliriz.

Yeni Android için web tarayıcısında da güncellemeler yapılmış ve Chrome senkronizasyonu tarayıcıya dahil edilmiş.Tablet Android 3.0  3 boyutlu Google Maps  5, 3 milyonluk arşiviyle Google eBooks ile sesli ve görüntülü aramanın mümkün olduğu Google Talk da Honeycomb’da kullanılabilecekler arasında gösterilmiş Google Market Tablet Uygulamalarına tam destek veriyor . İşte Honeycomb’ın tanıtım videosu.

Tablet Honeycomb Yeni Tablet Pc Almak isteyenlere , Hız  ve Kolay kullanım açısından rahatlık saglıyacak.

LG de Honeycomb temelli ilk tableti  “Optimus Pad “i piyasaya sundu.

SMART PHONE TÜRKİYE

yorum
  1. […] Optimus Pad, Google’ın Tablet Android 3.0 Honeycomb  platformu ve NVIDIA Tegra 2 mobil işlemci tarafından destekleniyor. Dünyanın ilk 3D […]

  2. […] Optimus Pad, Google’ın Tablet Android 3.0 Honeycomb  platformu ve NVIDIA Tegra 2 mobil işlemci tarafından destekleniyor. Dünyanın ilk 3D […]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s