iOS 5 Sevinci Kısa Sürdü..

Yayınlandı: Haziran 8, 2011 / Smart Phone
Etiketler:, , , , , ,

Global pazarın en önemli akıllı cep telefonu üreticilerinden biri olan ve son dönemlerde her pazarda karşımıza çıkmayı başaran Apple firması, akıllı telefonlarında tercih ettiği iOS 5 işletim sisteminin tanıtımını gün itibariyle gerçekleştirdi. Scott Forstall’ın sahnede gerçekleştirdiği açıklamalar ile birlikte açıklığa kavuşan işletim sistemi, önceki sürümüne göre kullanıcılarına 200’den fazla yeni özellikle birlikte gelecekken bunların sadece 10 tanesi açıklandı.

Yeni uyarı sistemiyle birlikte 100 milyarı aşkın uyarıyı görüntüleyebilecek olan kullanıcıların artık okunamayan veya zamana bırakan uyarıları da boşa gitmeyerek Notification Center özelliğiyle saklanacak. iOS 5 ile birlikte birçok yayınevi ve yazılı medya kuruşlarının üyesi bulduğu Newsstand sistemi işletim sistemine kazandırılacakken, mobil cihazlarınızı birer eBook gibi kullanma olanağını da kullanıcılarına sunacak.

iOS 5 ile birlikte entegre bir yapıya sahip olacağı duyurulan Twitter’ın, iOS 5 ile birlikte bambaşka bir deneyime kavuşacağı duyurulurken cihazın mobil tarayıcısı olan Safari’den güncellenerek kullanıcılara daha profesyonel bir deneyim sunacak. Reminder (Hatırlatıcı notlar) ile birlikte çoklu listeler oluşturmanız mümkün kılınacakken, programlarla eşzamanlı çalışabilme imkânı da sunulacak.

Yeni sistem ile birlikte sadece çift dokunuşla kamera sistemine bağlanmanız ve tek dokunuşla fotoğrafınızı düzenlemeniz mümkün kılınırken, Rich text editör (daha fazla karakterli yazı) sistemi de kullanıcılara tanıtıldı. Apple gerçekleştirdiği açıklama ile birlikte iOS 4’ü içeren son cihazın iPad 2 olduğunu açıklarken, iOS 5’in bu sonbahar itibariyle kullanıma sunulacağını bildirdi.

SMART PHONE TÜRKİYE

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s