Hatırlar Mısınız Bilmem Ama İlk 3 Boyutlu Görüntü Deneyimimizi Kartondan Yapılmış Olan Ve Bir Tarafı Mavi;Diğer Tarafı Da Kırmızı Jelatin Kaplanmış Gözlüklerle Dergilerdeki Kırmızı-MAVİ Kenarlıklı Resimlere  Bakarak Yaşamıştık. Resimler Sanki Öne Doğru Harekete Geçmiş Gibi Görünüyor Ve İzleyiciyi Heyecanlandırıyordu. Günümüzde İse 3D Görüntü Deneyimini 3D Televizyonlar Monitörler  Ve Bunların Kendilerine Özgü Gözlükleri İle Daha Rahat Ve Daha Gerçekçi Olarak Yaşamak Mümkün.


Teknolojiye Ve Teknolojik Aletlere Olan İlgimden Dolayı  Açmış Olduğum Smartphonetr.wordpress.Com ‘ Adresimin Böylesine Faydalı Olacagını Düşünmemiştim,LG Elektroniks’in Teknoloji Blogları Sahiplerine Yaptığı  Davet  Üzerine Katılmış Olduğum “D42P Ve Süper LED E81 Monitörlerini Sundukları Lansmanın’da LG Yöneticileri ile ve Gerçekten Teknolojiye Gönül Veren Kişilerle Yapmış olduğumuz Bu  Buluşmada Diğer Blogcu Arkadaşlarım Gibi Bende LG Sinema Kalitesinden Ödün Vermeyen  3D ( 3 Boyutlu ) D42P Ve Süper Led Lakablı E81 Modelini  Test Etme Ve Merakım Doğrultusunda Kurcalama İmkanı Buldum Bu  Deneyimlerimi Birazda Olsa Siz Blog Takipcilerimle Paylaşmak İstiyorum.
Öncelikle LG’nin Tanıtmış Olduğu D42P  Modelinden Bahsetmek İstiyorum, 1920 X 1080 Çözünürlük Destekli  Monitörler  23 inç ve 27 inç  Ekran Büyüklüklerine Sahip (Temmuz Ayında Türkiye Pazarına Cıkacak Olan ürün 23 İnç Boyutunda ). Bu Ekranlar , (Sadece LGE ‘Nin Kullanmış Olduğu) FPR Gözlük Sayesinde 3 Boyutlu Görüntüyü Tam Anlamıyla Hissetmemi Sağladı, FPR Gözlük Diye Özellikle Bahsediyorum Çünkü, Öncesinde Shutter Glasses ( SG) Gözlük İlede Deneme İmkanı Bulmuştum FPR Gözlüğün Bir Çok Faydası Olduğunu Bu Lansmandan Sonra Ögrendim, FPR Gözlükler  Polarize Cam Ve Şık Tasarımı Dışında , Fiyat Olarak “SG” Gözlüklerin Fiyatının 20 ‘De 1 İ Kadar Bi Ucuzlukta , Hafif Ve Şarj Gereksinimi Duymadan Keyifli Seyir Sunan Bu Gözlükler Göz Sağlığı Ve Baş Dönmesi Gibi Eski Sorunları Ortadan Kaldırıyor, SG Gözlükte Bir Sağ Göze Ve Bir Sol Göze  Görüntü Aktaran Sistem Gözü Çok Yoruyordu, Bunun Yerine FPR Gözlük İle  İki Gözede Aynı Anda Görüntü Aktarımı Yapılarak  Kararma, Sağlık Sorunları Ve En Önemlisi Baş Dönmesi Gibi Sorunlar Yaşanmadan Keyifli Bir Seyir Sunuyor.

FPR Gözlükler İle SG Gözlük Karşılaştırmalarını Biraz Daha Detaylandırmak Gerekirse, 3D TV & Monitörlerdeki Sorunların Başında Bulantı Ve Baş Dönmesi gibi ( Sağlık) Sorunları Yer Alıyordu, FPR Ve SG Gözlüklerde Yani Aktif Gözlüklerdeki Çalışma Prensibi ise Şöyle, FPR Gözlüğü Her Açıdan  Bir Sağ Ve Bir De Sol Göz İçin Yansıtılan İki Sahneyi Alıp Beyine Gönderiyor.SG ( AKTİF ) Gözlükler İse Bir Frekans İle Değişimli Olarak  Yansıtılan İki Ayrı Sahneyi Gözlüğün İki Ayrı Camına Aynı Frekans İle Gönderiyor. SG Gözlüklerdeki Bu Çalışma Prensibi Sonucunda Flicker( Titreşim )  Ve Crosstalk (Resim Çakışması) Gibi Sorunlar Yaşanıyor. Bu Sorunlarda Baş Ağrısı Ve Bulantıya Yol Açıyordu. 4yi Beyine Aynı Anda Gönderdiginden ve FPR gözlükte Görüntü kesilmelere ugramadığından dolayı Bu Sorunlar Yaşanmıyor.

D42P  3D Ekranları  FPR Teknolojisiyle Buluşarak Bir Çok Özelliği Beraberinde Getirmiş, D42P ‘Nin 3D Görüntü Sağladığını Söylemiştim , Bunun Yanı Sıra Monitörde bulunan bir yazılım sayesinde   , 2D Filmleri 3D Haline Dönüştürüyor, Öncedende Ekranlarda Bulunan Bu Özellik  Geliştirilerek 2D – > 3D Dönüşümlerini Yüksek Kalitede Sunuyor.

 

LG D42P FPR  MONİTÖR  Donanımınız içerisindeki uyum sorunlarını ortadan kaldırıyor, bu şekilde evinizde kullandıgınız tüm teknolojik cihazlara baglanabilme özelligine sahip, Oyun Konsollarına, Blue-Ray Oynatıcılara HDMI 1.4 Sayesinde Bağlanabiliyor. Ve  bir diğer önemli nokta ise Bir Bilgisayara İhtiyaç Duymadan , 3D Konsol Oyunlar , Filmler Ve Yayınlar İzlenebiliyor Olması Ekranı Vazgeçilmez Kılmış Gerçekten.Monitörün en önemli özelliklerinden biride içerisindeki bir yazılım sayesinde ekran kartının performansından bagımsız olarak , 3D Oyunlar için Bilgisayarı Yormadan  görüntü kalitesinide yükseltiyor.

3D Ekranlarda Parlaklık Gerçekten Önemlidir,D42P’de FPRGözlük Kullandığımızdan Dolayı Görüntü Aydınlığı Korunuyor Ayrıca D42P Ekranlar Diğer 3D Mönitörlere Oranlara İki Kattan Daha Fazla Parlaklık Sunduğundan, Daha Alımlı Temiz Ve 3D Etkisini Tam Anlamıyla Yaşatacak  Daha Canlı  ve Daha Net Görüntü Elde Edebiliyor.Yakın Zaman içersinde, Detaylı  E81 İncelemelerimi siz blog takipcilerime Sunacagım ..

 

SMART PHONE TÜRKİYE

yorum
 1. Nahide Demiroğlu dedi ki:

  Bir sg gözlük kullanıcısı olarak LG’nin 3d led tv’ lerini inceleme fırsatını yakaladım ve çıkardığı fpr gözlüklerini muhteşem buldum. Fpr gözlükeri sg gözlüklerine göre oldukça hafifti aynı bir güzneş gözlüğü gibiydi. Bunun yanında sg gözlükleri çok uzun kullanılamıyor. Baş dönmesi ve mide bulantısı yapıyorlar. Fpr gözlüklerinde böyle bir sorunun olmadığını duydum. Denemenizi tavsiye ederim.

 2. Aytek Ahmet Yılmaz dedi ki:

  Çok iyiymiş bu monitörler, ne zaman satışa sunulacak acaba. Yeni bir monitör almayı düşünüyordum ancak biraz daha bekleyip yeni LG modellerinden almaya karar verdim yazınızı okuyunca. İnceleme için teşekkürler.

  • smartphonetr dedi ki:

   Gerçekten Çok iyi bu cihazları yakından görme ve kullanabilme ayrıcalıgını yaşattılar bana onun mutlulugunu ayrıca yaşıyorum , yanı sıra LG ekran teknolojisini çok önemsemiş gibi duruyor , monitör TV telefon Türkiyede vazgeçilmez haline dönüşecektir en kısa sürede.

 3. Serkan Doruk dedi ki:

  Alışveriş merkezinde yeni LG sinema 3d tv’yi deneme fırsatım olmuştu. FPR gözlük teknolojisi ile kesinlikle LG başta gidiyor. Henüz izlenimi bu kadar rahat ve keyifli olan başka bir 3d tv ile karşılaşmadım. Evimize almaya karar vermiştik ama ikinci oda için bu monitör fikri süper oldu… 🙂 Bilgiler için çok teşekkürler…

 4. Melis Sarıkaya dedi ki:

  Ellerinize ve kelimelerinize sağlık.

  Yazınızın giriş kısmını gerçekten çok beğendim, nostaljik bir giriş olmuş. Ben oyun delisi bir insanım ve oyun oynama konusunda neredeyse tek tercihim pc’dir. Bu anlamda yazınızda aktardığınız 3D monitörlerin piyasaya çıkacağı anı merakla bekliyorum. 3D tv özelliklerinden de olan FPR gözlük teknolojisini epey deneyimledim, oyun konusunda bu pasif gözlüklerin harika olacağına eminim.

  Yeni gelişmeleri yazmayı unutmayın sakın, haberleri sizden alıyorum.

  • smartphonetr dedi ki:

   Blogumu elimden geldigince güncel tutmaya çalışıyorum , LG sayesinde sizlere yeni ürünlerin bilgilerini en hızlı şekilde ulaştırma gayreti içersindeyim .Sanırım TEMMUZ AYINDA 23 ‘ E81 Modeli Türkiye Pazarnıda yerini alacakmış ..

 5. Semih Yancı dedi ki:

  3D monitör olayı çok iyiymiş ya. Arkadaşımda PS3, Xbox ve Wii var sürekli onlardayım gidip oynuyorum, artık ailesi çok kızıyor ama çok vakit geçiriyoruz diye. Çok güzel de bir bilgisayarı var 3500TL ye toplattı, söyleyeyim bunu da alsın monitörü 3D değil çünkü. Artık bunu da alırsa tüm gün çıkmayız herhalde evden.

 6. Cengizhan Çelik dedi ki:

  Mükemmelmiş hocam, ne zaman çıkıyor bu monitörler? Normal monitörüm var benim henüz yeni almıştım ama bu çıkınca yenilemek istiyorum hemen. Evdeki şark köşemde nargile içerken 3D oyun keyfi mükemmel olacak.

 7. Berkecan Montlasicaryan dedi ki:

  Dostum bu monitörler ne işe yarıyor tam olarak şimdi? Bilgisayara bağladığımda direk masaüstüm odama mı girecek?

  • Hande Pelin Koray dedi ki:

   Temmuz oldu artık, ne zaman cikaracaklar ki piyasaya bu monitorleri? Ben de arkadaşları eve toplayıp, film izlemek istiyorum artık odamda. Salondaki TV’yi annemle babam kullanıyor, 3D özelliği sadece duruyor.

 8. anonym dedi ki:

  Bence oyun için güzel olabilir.

 9. Cem DİKMEN dedi ki:

  Şimdi bu ürünü aldığımızda 3D filmleri felan rahat bir şekilde izliyecek olmamız çok güzel, ciddi anlamda ileriye dönük yatırımlar bunlar.. LG tarafından çıkartılmasıda cabası açıkcası… hemde 23” ne oyun oynanır varya 🙂 teşekkür ederim bilgilendirme için…

  yalnız kafama birşey takıldı fiyatı hakkında bilgisi olan ve yazan olursa sevinirim..

 10. Hamza Yanıl dedi ki:

  Önceden FPR dendiğinde oda ne diyip geçiyordum ve ben 3D tutkunu bi insanım, SG gözlükler kısım kısım gözlerimi rahatsız etmekle kalmayıp baş ağrısıda yapıyordu bi zamandan sonra.. Sonra arkadaslarım FPR’yi tavsiye etti ve gidip denedim gerçekten çok hosuma gitti, artık ne o ağırlıktaki gözlük kalmıştı nede titreyen ve pil yeri olan kısımları.. LG’nin hayatımıza getirdiği yenilikleri sürekli takip ediyorum artık.. Şu son 5 sene içerisinde gözüme çok girdi, daha doğrusu gözümün önünemi demeliydim =) Bu monitörlerdende en kısa zamanda almak istiyorum..

 11. Mehmet Adı Yaman dedi ki:

  Bunu hala sürmediler mi piyasaya? Yaz ortasında ürün çıkışı mı olur yahu. Neyse mecbur bekleyeceğiz çünkü bunun kadar iyi bir monitör yok özellikle 3D konusunda.

 12. gulsah dedi ki:

  cok güzel monitörler ne zmn cıkıcak acaba

 13. hatice dedi ki:

  Monitörler gerçekten piyasanın en iyisi olucak gibi. Tebrik ederim LG’ yi, yazınızla bizi bilgilendirdiğiniz içinde çok teşekkür ederim.

 14. gulsah dedi ki:

  oyun oynayanlar için birebir bir monitör.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s