Her Gün Yarım Milyon Android Telefon Satıldığını Biliyormuydunuz ??

Yayınlandı: Temmuz 5, 2011 / Smart Phone
Etiketler:, , , , ,

Android işletim sistemi, çok büyük bir ivmeyle büyüyor. Google, Android’in mobil pazardaki rakipleri’debu durumun farkında. Fakat gerek bizlerin gerekse teknolojinin nimetlerinden en iyi şekilde yararlanma hakkı bulunan diğer tüketicilerin bazen güncel istatistiklerle bilgilendirilmesi gerekebiliyor.

 

Android takımının kurucusu ve bu konudaki en yetkili isim olan Andy Rubin resmi Twitter hesabından yayınladığı bir tweet’te; günlük aktive edilen Android cihaz sayısının 500.000′e yani yarım milyona ulaştığını ve bu rakamın her hafta yaklaşık %4.4 oranında arttığını bildirdi. Hatırlayacağımız gibi günlük aktivasyon sayısıyla alakalı ilk açıklama Mayıs 2009 tarihinde yapılmıştı. O tarihte yaklaşık 30.000 cihaz aktive ediliyordu ve bir sonraki yıl bu rakam 100.000‘e ulaşmıştı. Bu tarihten yaklaşık 3 ay sonra ise aktivasyon sayısı iki katına, 200.000‘e çıkmıştı. Bu hızlı yükselişteki en büyük etken; LG’nin‘un Optimus Black, HTC‘nin ise EVO 4G ve Desire modellerinin satışıydı. Geçtiğimiz Şubat ayında 300.000 ve Google I/O 2011 konferansında ise 400.000 günlük aktivasyonun gerçekleştiği bilgisi bizlere açıklanmıştı. Konferansta ayrıca T-Mobile G1 cihazının piyasaya sürülmesinden bu yana 100 Milyon cihazın satıldığı da söylenmişti.

Konferansın ardından iki ay bile geçmemişken, Andy Rubin yarım milyon barajnın aşıldığı bilgisini verdi. Bundan da önemlisi haftalık %4.4′lük artış ile bir ay kadar sonra 600.000 aktivasyon sayısına ulaşılacaktır. Güncel bilgiye göre bir hesap yapacak olursak; ayda 15.000.000, günde 500.000, saatte 41.600, dakikada 694 ve saniyede 11 Android cihazın aktive edildiğini söyleyebiliriz.İşte bu veriler hesaplandığında Android’in büyüme hızı çok daha etkileyici bir şekilde ortaya çıkmış oluyor.  Yazının Devamı için..

www.smartphonetr.com  / www.androidturkiye.net [Alıntıdır]

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s