İtalyan Corriere Della Sera gazetesine konuşan Google Yönetim Kurulu Başkanı ve eski CEO‘su Eric Schmidt, Google’ın 2012 Haziran‘ında piyasaya sürülmesi muhtemel en kaliteli tablet bilgisayarın üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Bildiklerini söylemekten kaçınmayan ve hatta tanıtımı yapılmadan önce Samsung Nexus S‘i katıldığı bir fuarda tüketicilerle buluşturan Schmidt, kendi tablet bilgisayarlarıyla Apple‘ın iPad serisinin saltanatına son vereceklerini belirtti.

Eric Schmidt,;

Arama devi Google ile Apple arasında rekabet, şirketlerin gerçekleştirdikleri her hamleyle biraz daha büyüyor. Motorola XOOM ile desteklediği ilk tablet bilgisayarı bu yılın başlarında satışa sunan Google’ın kendi üreteceği bir tablet bilgisayarla mı, yoksa Nexus serisinde olduğu gibi bir üreticiyle anlaşarak mı bu sektördeki varlığını kuvvetlendireceğini bilmiyoruz. Fakat en kaliteli tablet bilgisayar olacağı konusunda iddialı söylemlere yer veren Schmidt ve Google’ın bizi yüz üstü bırakmayacağını düşünüyoruz.

Aslında kısa bir değerlendirme yapacak olursak, cihazın hangi markayı taşıyacağı konusunda isabetli bir tahminde bulunabiliriz. Motorola‘nın piyasanın en iyi tablet üreten markası olmadığını üzülerek belirtiyor ve bu konuda sahibi Google olan Motorola’nın şansı olduğunu düşünmüyoruz. Geriye 2011 yılına performans ve yazılım güncellemelerindeki hızlılığıyla damgasını vuran ASUS ile bol alternatifli Samsung kalıyor.

Geçen hafta, Samsung’un kullanacağı yeni OLED üretim teknolojisiyle daha geniş ekranları çok daha ucuza mal edeceğini ve 8.9-10.1 büyüklüğündeki Super AMOLED‘leri 2012 ortalarında piyasada görmeye başlayacağımızı söylemiştik. Google’ın en kaliteli tabletin üzerinde çalıştığını öğrendiğimde aklıma gelen ilk haber bu olmuştu. Yani mobil cihazlardaki belki de en önemli özellik olan ekranın Super AMOLED olması dışında başka bir seçenek öne süremiyorum. Zira 2012′de üretim maliyetiyle LCD‘yi egale etmeyi başaracak bir ekran teknolojisini kullanmanın tablet sektöründe Google’a büyük bir artısı olacağı kanısındayım. Eminim tüm Super AMOLED kullanıcıları bizimle aynı fikirdedir.

7, 7.7, 8.9, 10.1 inçlik alternatiflerle tüm tablet segmentlerinde satışa yapan tek üretici olan Samsung,Nexus tablet bilgisayarını üretmek için Google ile çalışacak en uygun markadır. Daha önce iki kez Nexus S ve Galaxy Nexus‘u geliştirmek için takım olan Google ve Samsung’un benzersiz bir tablet bilgisayarla 2012 ortalarında sektörün dengesini değiştirmesini umuyoruz.

Her nasıl olursa olsun Google’ın kendi tabletini üzerinde çalışarak tablet bilgisayarları tamamiyle benimsediğini görmek her mobil kullanıcıyı sevindirmiştir. 2012 ve sonrasındaki yıllarda Android platformunun tablet pazarında da hakimiyeti eline geçirişini hep birlikte izleyeceğiz.

www.smartphonetr.com / Kaynak: TheNextWeb

yorum
  1. patik dedi ki:

    bunu yapabiliceklerini sanmıyorum

  2. gulsah dedi ki:

    bende yapabiliceklerini düşünmüyorum

  3. merve dedi ki:

    Google sonuçta kendi tableti için çaba gösteriyor ve en iyisini yapabiliceni düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s