Akıllı Telefonunuzu Ne İçin Kullanıyorsunuz?

Yayınlandı: Kasım 8, 2012 / LG
Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , ,

      Gün geçtikçe herkesin elinde olan akıllı telefonlarımız acaba en çok ne amaçlı kullanılıyor hiç merak ettiniz mi? Türkiye çapında henüz bu tür bir araştırma yapılmadı fakat İngiltere’de yapılana bakılınca Türkiye’ninde benzer sonuca ulaşacağı kanısındayız.

O2′nin İngiltere Ürün Müdürü David Johnson “Akıllı telefonlar kamera, kitap, saat hatta bilgisayar gibi özellikleri sayesinde artık dijital “İsveç Asker Çakısı” gibi görülüyor” dedi.

Kullanıcılarımızın kullanım alışkanlıklarına baktığımızda akıllı telefonlarını, telefonda görüşmekten ziyade diğer özellikleri için daha çok kullandıklarını ve cep telefonlarının artık kullanıcıların hayatında daha büyük bir role sahip olduğunu görüyoruz.

Neden Kamera Özelliği Az Kullanılıyor?
Araştırmada kamera özelliğinin neden bu kadar az kullanıldığını düşündüğümüzde“kullanıcıların akıllı telefonlarda istedikleri kamera özelliklerine sahip olmadıklarını, bu yüzden dijital fotoğraf makinelerine yönlendikleri” sonucuna varıyoruz.

Karşınızda LG Optimus 4X HD

2012 yılında 8 mp’lik bir kameraya sahip ve otomatik odaklama özelliği olan,  flaş ve 15x dijital yakınlaşma, yüz tanıma,  zamanlayıcı, ard arda çekim, panaromik çekim ve HDR çekim özelliklerini de içinde barındıran LG Optimus 4X HD akıllı telefonumuzu çıkardık.

LG Optimus 4X HD‘de kullanılan kamera çok iyi bir görüş açısı ile 7 farklı resim boyutu ayarına sahip. Kullanıcılar, 5 farklı senaryo (normal, portre, açık alan, spor ve gece modları), 4 farklı ISO özelliği (100, 200, 400 ve otomatik),5 farklı beyaz dengesi (otomatik, parlak, güneşli, florasan ve bulutlu), ve 4 farklı renk dengesi (hiç, mono, sefia ve negatif) modları sayesinde LG Optimus 4X HD’nin yanında digital fotoğraf makinesi taşımalarına gerek bırakmayarak, hayatlarını kolaylaştırıyoruz.

Ayrıca akıllı telefonumuzda oyun oynamayı ve video izlemeyi zevkli hale getirmeniz çok kolay. LG Optimus 4X HD’de bu zevki daha iyi keşfedebilirsiniz. İşlemci performansıyla oyun oynamayı zevkli hale getiren Optimus 4X HD, 4.7 inç True HD IPS ekranı sayesinde daha canlı ve parlak renk tonları ile videolarınızı daha kaliteli bir şekilde izlemenize imkan tanır.

Optimus 4X HD’nin 1.5 Ghz 4 çekirdek yüksek performansı sayesinde takılma yaşamadan aynı anda birkaç işlem yapabilir ve oyun oynayabilirsiniz. Yüksek performansının dışında kendini otomatik olarak ayarladığı 4+1 çekirdek özelliği ile yaptığınız işlemlere göre 4 çekirdek veya tek çekirdek kullanma özelliğine sahip olup size batarya tasarrufu da sağlar.

blog.lgturkiye.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s